نرم افزار فکس سرور


نرم افزار فکس سرور امکان مشاهده ، دسته بندی ، چاپ ،ارسال و مدیریت فکس ها را در بستر شبکه برای کاربران فراهم می کند. این نرم افزار بخشی از محصول "پیام نما" است که بصورت ماژول بر روی آن نصب می گردد و هر کاربر با نام کاربری و کلمه عبور می تواند وارد نرم افزار شده و مطابق سطح دسترسی تعریف شده به فکس ها دسترسی پیدا کند.

ساختار کلی نرم افزار بر مبنای "کارتابل" بوده و هر بخش یا کاربر فقط به فکس های مربوط به خود دسترسی دارد. از مهمترین کاربردهای این نرم افزار ارسال فکس گروهی است و شما می توانید فکس موردنظر خود را به گروهی از مخاطبان با درج شماره فکس از دفترچه تلفن و یا ورود از فایل اکسل ارسال کنید. با توجه به اینکه نرم افزار بصورت WebBased طراحی شده است شما می توانید از منزل و یا محل کار خود از طریق ارتباط اینترنتی به فکس های خود دسترسی پیدا کنید.


جستجو ، مشاهده و چاپ فکس های دریافتی

کلیه اطلاعات فکس های دریافتی شامل تاریخ و ساعت ارسال ، شماره تماس گیرنده ، تصویر فکس و توضیحات در نرم افزار فکس سرور ذخیره شده و کاربران می توانند فهرست فکس ها را مطابق شکل زیر مشاهده نمایند. درصورت نیاز جهت مشاهده محتوای فکس می توان با دوبارکلیک روی گزینه موردنظر ، صفحات فکس دریافتی را مشاهده و یا چاپ کرد.

امکاناتی نظیر جستجو و مرتب سازی بر اساس تمام فیلدهای اطلاعاتی نیز وجود دارد .به فکس های دریافتی می توان توضیحات اضافه نمود تا بعدا با جستجوی عبارت موردنظر ، دسترسی به آنها سریعتر و آسانتر شود.


دسته بندی و ارجاع فکس ها

جهت مدیریت فکس ها می توان پوشه های مختلف در نرم افزار فکس سرور ایجاد نمود و فایلهای فکس را به آن پوشه انتقال داد. با توجه به زیاد شدن تعداد فکس ها ، دسترسی به فکس های قدیمی بسیار سخت خواهد شد. با دسته بندی و پوشه بندی فکس ها می توان در نگهداری فایلهای فکس نظم ایجاد نموده و فایل ها را ساماندهی نمود.

همچنین درصورت نیاز می توان فکس دریافتی را به کاربر دیگر ارجاع نمود. در این صورت فکس دریافتی از کارتابل کاربر ارجاع دهنده حذف و به کارتابل کاربر ارجاع شده انتقال پیدا می کند.با این امکان کاربران می توانند فایلهای فکس را برای یکدیگر ارسال نموده و مانند سیستمهای اتوماسیون اداری برای فکس ها عملیات ثبت نمایند.


ارسال فکس بصورت تکی و گروهی

جهت ارسال فکس می توانید در نرم افزار فکس سرور ، از هر کامپیوتر متصل به شبکه ، فایل موردنظر جهت ارسال فکس را انتخاب نموده و شماره تلفن مقصد را مشخص نمایید. پس از ثبت اطلاعات ، فکس سرور بصورت خودکار شماره تلفن مقصد را شماره گیری نموده و فکس مشخص شده را ارسال می کند. درصورت عدم موفقیت به ارسال فکس مانند مشغولی خط و یا خطا در حین ارسال ، پس از مدتی (قابل تعریف) مجددا فکس سرور سعی به شماره گیری و ارسال فکس می نماید.

برای مواقعی که لازم است یک یا چند صفحه فکس برای چندین نفر ارسال شود ، می توانید از ارسال فکس گروهی استفاده نمایید. در این صورت شماره تلفن ها از داخل دفترچه تلفن نرم افزار و یا از فایل اکسل به نرم افزار وارد شده و صفحات فکس نیز مشخص می شود. درصورت تمایل می توانید مشخص نمایید در چه تاریخ و ساعت عملیات ارسال فکس آغاز و یا تمام شود. به عنوان مثال می توانید تنظیم نمایید تعداد 2 برگ فکس برای هزار نفر ارسال و از ساعت 9 صبح الی 5 بعدازظهر این عملیات صورت پذیرد.نرم افزار فکس سرور با توجه به تعداد خطوط تلفن موجود کلیه شماره تلفن ها را وارد صف ارسال نموده و برای مقاصد مشخص شده ارسال می کند.


ارسال فکس به ایمیل

سامانه فکس سرور میتواند به محض دریافت فکس ، محتوای فکس به همراه اطلاعات تاریخ و ساعت دریافت فکس و شماره تلفن ارسال کننده فکس را به ایمیل اشخاص ارسال کند. با توجه به اینکه دسترسی به ایمیل از هر جایی که اینترنت موجود باشد امکان پذیر است ، دسترسی به فکس ها محدود به موقعیت مکانی نبوده و شما می توانید از منزل ، محل کار و یا از طریق تلفن همراه خود به فکس ها دسترسی پیدا کنید.