۴۲۱۸۳۰۰۰ - ۰۲۱

سخت افزار فکس سرور


سخت افزار های مختلفی برای سیستمهای ارسال و دریافت فکس وجود دارد. اولین و ساده ترین سخت افزار مودم های معمولی هستند که دربازار وجود دارند و قبلا از آنها جهت ارتباط با اینترنت استفاده می شد. این مودم ها معمولا تک خط هستند و فقط یک تماس را در یک زمان می توانند پاسخ دهند. جهت کار با این نوع مودم ها ، نرم افزارهای متعددی در بازار وجود دارند و معمولا بصورت تک کاربره استفاده می شوند.

در سیستمهای حرفه ای فکس سرور، معمولا از کارتهای سخت افزاری مخصوص فکس استفاده می شود که معروفترین آنها Dialogic دیالوجیک محصول شرکت Intel و Brooktrout هستند. این کارتها دارای قابلیت اطمینان بالا برای نصب در شرکت ها و سازمانها بوده و می توانند با ترکیب با سامانه تلفن گویا ، نرم افزارهای کارآمدی تولید کنند.نرم افزار فکس سرور شرکت تیبا سامانه دو نوع کارت سخت افزاری را پشتیبانی می کند:

  • Dialogic دیالوجیک :

    کارت Dialogic جزو بهترین و مطمئن ترین کارتهای تلفن گویا و فکس است و شهرت جهانی دارد. پرکاربردترین مدل کارت Dialogic D4PCIUFW است که دارای 4 خط فکس است و معمولا توسط اکثر نرم افزارهای ارسال و دریافت فکس پشتیبانی می شود. برای خطوط با تعداد بالاتر نیز می توانید از چندین کارت D4 استفاده کنید. کارتهای با ظرفیت بالاتر برای خطوط E1 نیز وجود دارند که در سیستمهای پرظرفیت استفاده می شوند. اطلاعات محصولات این شرکت را می توانید در سایت Dialogic مشاهده کنید.

  • Donjin دانجین :

    کارت سخت افزاری دانجین محصول کشور چین است و برای کاربردهای تلفن گویا و فکس استفاده می شود. مدل DN081F دارای 4 خط Fax و 8 خط Voice است و هر کدام از 8 خط می توانند از Resource های فکس استفاده کنند.

    تعداد پورت های این کارت سخت افزاری بر اساس ماژول هایی که بر روی آن نصب می شود، مشخص می گردد. هر ماژول دو پورت دارد بنابراین برای یک سیستم چهار خط تعداد دو ماژول لازم است. امکان نصب چندین کارت بر روی یک کامپیوتر نیز وجود دارد که در نتیجه تعداد خطوط فکس بیشتری را ارائه می دهد.