۴۲۱۸۳۰۰۰ - ۰۲۱

چرا VOIP به یک امر مهم در تجارت تبدیل شد ؟

ویپ چیست ؟

قرار دادن صفر و یک های دیجیتال در پکت های دیتایی، که در ابتدای آن ، هدر اطلاعات آدرس IP قرار گرفته است. پس از این کار می توان بسته ی ویپ را در سرتا سر شبکه ی دیتا ارسال کرد (در واقع انتقال صدای دیجیتال بر روی IP ). ولی آیا این کار به همین سادگی می باشد؟ لزوماً خیر . پس از قرار دادن اعداد باینری در پکت های دیتا ، نگرانی کنونی ، رسیدن پکت ها به مقصد در زمان مناسب ( QOS)، انتخاب صحیح متد کد گذاری و رمز گشایی ، اطمینان از اینکه پکت های ویپ به دست افراد دیگر نمی رسد و دیگر موارد می باشد.
 

چرا از سیستم ویپ استفاده کنیم ؟

زمانی که مردم درباره ی VOIP می شنوند، عموما این سوال برایشان پیش می آید که : "در سیستم ویپ، صدا را به جای ارسال بر روی کابل های Voice ، بر روی کابل دیتا ارسال می کنیم ، این سیستم چه مزیتی دارد؟ "
ابتدایی ترین پاسخ به این سوال این می باشد که ، عدم استفاده از کابل مجزا برای انتقال صوت است که صرفه جویی زیادی در هزینه ها می کند. پس از عمیق تر وارد شدن به انتقال صوت بر روی شبکه ی دیتا، نسبت به بسیاری از مزایای تجارت وکسب و کار آن آگاه خواهیم شد.

 

کاهش هزینه ارتباطات :

به جای استفاده از خطوط ارتباطی پر هزینه جهت ارتباط بین دفتر ها ، با استفاده از VOIP می توان تماس را بر روی WAN انتقال داد.
 

کاهش هزینه کابل کشی :

راه اندازی VOIP باعث نصف شدن هزینه کابل کشی می شود. می توان به جای اینکه یک کابل برای ارتباط  Ethernet و یک کابل برای انتقال صوت کشید، صوت را نیز بر روی همان کابل Ethernet ارسال کرد.
 

یکپارچه شدن شبکه صوت :

به دلیل اتصال شبکه دیتا دفاتر با یکدیگر ، VOIPنیز از این خصلت استفاده می کند. ترافیک صوت به جای ارسال به سمت PSTN از روی این شبکه عبور می کند. این کار باعث کنترل متمرکز تلفن های متصل به شبکه می شود. به طور مثال کاربران می توانند با گرفتن یک شماره چهار رقمی با یکدیگر تماس برقرار کنند، علی رقم اینکه در سرتا سر دنیا پراکنده باشند.
 

تلفن را با خود ببر :

هزینه جا به جایی ، اضافه کردن و انجام تغییرات در سیستم قدیمی PBX ، به ازای هر تغییر بین 55$ الی 295$ می باشد. با داشتن سیستم تلفن VOIP ، این هزینه ها تقریبا حذف می شود.
 علاوه بر این ، با plug-and-play شدن تلفن ها ، شما بدون نیاز به انجام تنظیمات بر روی تلفن ، می توانید تلفن را به هر کجای دفتر کار خود منتقل کنید. همچنین داشتن VPN به کاربر اجازه می دهد تا تلفن خود را به خانه برده و شماره داخلی محل کارش را در خانه نیز داشته باشد.

 

تلفن نرم افزاری :

تلفن نرم افزاری مثال عالی درباره فرصت به دست آمده از ترکیب شبکه صوت و دیتا است .اکنون کاربران می توانند با اتصال یک هدست به لپ تاپ یا رایانه شان ، از آن به عنوان تلفن استفاده کنند. تلفن های نرم افزاری به سرعت با دیگر نرم افزار ها نظیر لیست مخاطبان پست الکترونیکی پیغام رسان های فوری و تلفن تصویری یکپارچه می شوند .
 

یکپارچه شدن پست الکترونیکی ، پست صوتی و فکس :

تمامی پیغام ها امکان ارسال به صندوق پستی الکترونیکی کاربر را دارند. این کار به کاربر اجازه می دهد تا تمامی پیغام هایش را در یک محل دریافت کرده و به سادگی به آن ها پاسخ دهد. همچنین می تواند این پیغام ها را به شخص دیگری ارسال و یا آن ها را بایگانی کند.
 

افزایش بهره وری :

تلفن های VOIP پیش از هدایت شخص تماس گیرنده به سمت پست صوتی می توانند تماس را به سمت چندین دستگاه ارسال کنند.
 

استانداردهای آزاد و سازگار با یکدیگر :

همانطور که شما می توانید رایانه های IBM ، DELLو  APPLEرا در یک شبکه قرار دهید تا با یکدیگر کار کنند، می توانید دستگاه های تلفن سازنده های مختلف را نیز در یک شبکه قرار دهید .
 


برچسب ها


VOIP ویپ ویپ چیست؟